Üyelerimizden Fotoğraflar..

 

BERNA ÇORBACIOĞLU

 
 
 

TFSF

           

       Derneğimiz TFSF üyesidir.

 
 
 

“FOTOĞRAFÇILARIMIZ FAHRİ TURİZM ELÇİLERİ”

 

Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Turizm Haftası nedeniyle Denizli Fotoğraf Sanatı Derneği(DEFSAD) üyesi 7 fotoğrafçıya teşekkür belgesi verdi. Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz, DEFSAD üyesi fotoğrafçıları Fahri Turizm Elçisi olarak gördüklerini ve fotoğraflarını tanıtım materyallerinde kullandıklarını söyledi.

Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz, Turizm Haftası nedeniyle DEFSAD üyesi 7 fotoğrafçıya Denizli’nin tanıtımına verdikleri destek nedeniyle teşekkür belgesi takdim etti. DEFSAD’ın atölyesinde yapılan etkinliğe İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz’ın yanı sıra TURSAB Bölge Başkanı Turan Köseoğlu, Denizli Otelciler ve İşletmecileri Derneği(DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen ve DEFSAD üyesi fotoğrafçılar katıldı.

Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz “Bu sene turizm haftasını her gün farklı bir etkinlik yaparak kutluyoruz. Etkinliklerimizi özel sektörle birlikte yürütüyoruz. DEFSAD, ulusal ve uluslararası alanda ödül alan ve sertifikası olan 7 üyenin ismini bizimle paylaştı. Denizli turizmine ve dolayısıyla ülke turizmine katkısı olan, emeği geçen arkadaşlarımıza Valimizin imzası olan teşekkür belgelerini kendilerine takdim edeceğiz. Bu arkadaşlarımızı turizm gönüllüsü, fahri turizm elçisi olarak görüyoruz. Boş zamanlarında hobi olarak fotoğraf çekseler de, 8 saat mesai harcayarak bu alanda çalışanlardan daha verimli çalışmalar yaptıklarını düşünüyorum. Turizmde tanıtım çok önemli, tanıtım materyalleri olarak arkadaşlarımızın çektiği güzel fotoğrafları broşür ve tanıtım materyallerinde kullanıyoruz. Kendilerine hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. DEFSAD hem ulusal, hem uluslararası alanda başarılı çalışmalara imza atıyor, kendilerini tebrik ediyorum” diye konuştu. Kormaz, Avrupa’daki kriz nedeniyle turizmin etkilenmemesi için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, son haberlere göre Rus turistlerin Türkiye’ye geleceğini ve bunun sektör için olumlu olduğunun da müjdesini verdi.

DEFSAD Başkanı Mehmet Çakır ise “Müdürümüz Mehmet Korkmaz Bey bizi arayıp görüştük. Kendilerinin bizi hatırlayıp onurlandırması güzel bir şey. Derneğimizin uluslararası alanda ödül alan 7 fotoğrafçımıza teşekkür belgesi verecekler. Derneğimiz Denizli’yi fotoğraflamakla birlikte, fotoğraf sanatını daha ileri götürmek için çalışıyoruz. Üyelerimizin de aldığı unvanlar bunun birer kanıtıdır. Unvan almak için mesela en az 20 ülkede 250 fotoğrafının sergileme ödülü alması gerekiyor. 7 kişi fotoğraf sanatçısı unvanını taşıyor. Diğer arkadaşlarımızdan da bunun için çalışanlar var. 2016 yılında 15-20 kişi olacağımızı düşünüyoruz. Fotoğraf çekimi ülke belgesine kazandırılan görüntülerdir. Bizim derneğimiz görüntünün üzerinde fotoğraf üretmektedirler, yani fotoğrafın sanatsal yönünü ön plana çıkarmaktadır” ifadelerini kullandı.

DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen “Denizli’nin her mecrada tanıtımı bizler için çok önemli. DEFSAD’dadenizli’inn tanıtımı için çektiği fotoğraflarla buna katkıda bulunuyor. Çekilen karelerin turizmin tanıtımında kullanılması çok önemli. DEFSAD fotoğrafçılarına teşekkür ediyorum” dedi. TURSAB Bölge Müdürü Turan Köseoğlu, “Biz her meslek grubunu olduğu gibi fotoğrafçılık mesleğini de önemsiyoruz. Özellikle turizmde her şey tanıtımdan geçiyor. İlimiz birçok tarihi ve doğal güzelliklere sahip. Bu güzelliklerin dünyaya anlatılmasında fotoğrafçı arkadaşlarımıza çok büyük görev düşüyor. Onların çektiği fotoğraflar ilimizin turizm tanıtımında önemli bir yeri var. Ben hepsine tek tek teşekkür ediyorum”  diye konuştu.

Konuşmaların ardında Mehmet Korkmaz, DEFSAD Başkanı Mehmet Çakır, Başkan Yardımcısı Nizami Çubuk, üyeler Yusuf Dündar, Kadir Gereli, Ali Aslan, Veli Aydoğdu ve Ali Güven’e teşekkür belgelerini takdim etti.

Denizli Gazetesi haber metnidir.

 

Facebook'ta Paylaş
 
Mavera Web